Tuesday, 19 April 2011

Daca ai castiga la loto ?

Na-m mai scris de mult, asa ca uite  ma plictisesc la ora 5:53 dimineata ca am baut vre-o 3 energizante si numa de somn nu am chef.
Ce ati face Daca ati castiga 10 milioane de lire sterline la loto ?
In primu rand nu joc la loto pentru mine sansele de a castiga la loto is mai mici decat sa vin acasa si sa gasesc toaleta transformata in aur iar hartia igenica in bacnote de 100 de lire, dar daca ar fi sa castig la loto uite ce as face:

1 - Viata ii tare scurta iar banii stiim cu totii ca nu aduc fericirea insa iti trebe o gramada de banii ca sa o cumperi :D asa ca primu milion las cheltuii intr-o locuinta perfecta nu uriasha ca sa am sa umblu prin casa mai mult decat pe afara ci normala 100m patrati cu 1 etaj, insa super dotata aparatura in ea ca si cum ar fi un computer si totu prin comenzi vocale asa ca daca imi vin prieteni acasa sa nu poata sa-mi deschida usa de la fricider sa-mi manance toata mancarea si sa-mi bea toata berea :))

2/3 - As calatorii in Lume ca Africa unde ii saracie mare si as fiinanta scolii si spitale, Nu pentru a zice lumea uite si la asta ce sfant se crede ca o dat banii la o scoala si un spital, dar pentru cand apare la televizor reclamele celea tampite cu Adoptati un orfan din africa sau nu stiu ce poor freaking kid, sa am inima impacataca am facut ceva pentru cei ca el 

4 - Un milion as dona la biserica unde umblu ca ei ar stii ce sa faca cu banii si poate asa cuvantu domnului ar putea ajunge putin mai repede injuru lumii Cine stie poate cu un milion de lire si-or permite si adventisti sa aiba o emisiune la BBC de evanghelizare dar cred ca ar ajunge impuscatii de toti afghanistani de pe aici :))

5 - Daca tot am avut sansa sa castig la loto Imi cumpar un veceu de aur si hartie igenica din bacnote de 100 de lire :)) Glumeam esti nebun ma-i bine mi-as lua 2 veceuri de aur =)).
 Hm! serios, as cumpara suc pentru toata viata intregii familiei mele Deoarece cand treceam pe la vre-o ruda imi dadea vre-o 5 lei si zicea uite sa ai de un suc iar eu eram ceva de genu ( Hello dupa ce ca mi te plangi vre-o 2 ceasurii cat de greu iti mere si na-i banii tot imi dai 5 lei? doar asa sa zici hai sa-mi ajut si eu nepotu sa mai treaca intr-o zi pe aici sa ma plang lui vre-o 5 ore cat de greu mi :)).)


6 - Las convinge sa pe taicame-o sa imi vanda casa lui de care ii mai obsedat decat un drogat de droguri si apoi as demola-o toata iar in locu ei as face un bazin in care as pune ceva lichid care sa arda ani insir si as zice la taicame-o: "Uite tata aici o fo munca ta de-o viata in care ai bagat totii banii tai si nu ti-a pasat de familia ta decat de casa asta acum ii un foc permanent sa-ti aduca aminte ca totul va arde la un moment dat"
7/8/9/10 - As baga restu baniilor intr-un parc de distractie in orashu meu natal Baia Mare unde lumea sa mearga sa se simta bine

Voi ce ati face cu 10 milioane de lire ?

Wednesday, 16 February 2011

Anime

Animeurile is niste desene de origine japoneza cu o poveste si grafica uimitoare.

Cu toti ati vazut un anime sau ati dat de unu primul meu anime a fost Kaleido Star despre o acrobata uimitoare ce nu se dadea batuta in a deveni un star.
Merita de vizionat e ca un serial magnific de acrobati si specatocle uimmitoare


Apoi de Inuyasha, Naruto, Yu-Yu Hackusho nu mai spun animeurile vizionate pe canalu A+ un canal de televiziune ce aparea in jurul orei 5-6 dupa terminarea minimaxului un canal de desene animate pentru copii 
Va invit si pe voi sa intrati in lumea animeurilor o lume magica de povesti uimitoare cu magie actiune si orice va puteti imagina. Desenele sunt creatia imaginatie prin ele ne exprimam limitele imaginatie si a creatiei omenesti.
Pentru cei interesati lista mea de animeuri si nota mea asupra lor:
Death Note -10
Dragonball Z - 10
Dragonball GT -9
Full Metall Alchemist - 8
Code Geass - 8
Kaleido Star - 8
Bleach - 8
One piece - 7
Blood+ - 7
Naruto Shippuden - 7
Yu Yu Hakusho - 7
Shaman King - 7
Cowboy Bebop -7
Inuyasha - 7
Dragonball - 7
Avatar the last Airbander - 7
Slayer - 7
Elfen Lied - 6
Naruto - 6
Samuray Jack - 6
Galactic Football - 6
Evangelion - 6
Vampire Knight - 5
Blue - 5
Si posibil mai sunt dar nu-mi amintesc :D
Va invit in Lumea animeurilor >:D<

Tuesday, 15 February 2011

Noapte Mistica

E o noapte frumoasa de vara, cu un cer senin plin de stele stralucind alaturi de o luna plina.
Linistiea nopti e atat de profunda si coplesitoare ca uneori imi da fiori, ma simt ca intru-un film de groaza in care urmeaza sa se intample ceva rau, dar… ce rau poate sa se intample?
Mi-am zis ca-i prea frumos sa stau in casa hai sa merg intr-o plimbare pe alea lunga din park sa admir noaptea luminata de stelele de pe cer. Plimbandu-ma prin park ascultandu-mi pasi si uitandu-ma inainte speriat sa nu se intample ceva, atent la fiecare fosnet de frunza, fiecare miscare de creanga iar apoi  incepeam sa-mi imaginez:

Pamantul se misca iar din el rasar creaturii a le noptii, umbre sinister si infricosatoare ascunse de intunericul noptii, ce sopteau o limba necunoscuta, speriat o luasem la fuga insa creaturile ma urmareaua se tineau dupa mine ca un scai dupa un pulover, ma urc intr-un copac. Oare am scapat? Oare ma mai urmaresc? 



Nu!… copacul incepea sa se miste ca si cum prindea viata si se ridica din radacini, m-am aruncat la pamant ingrozit de copacul care prindea o forma umana alaturi de toti copaci din park. Unde sa fug? Unde sa ma ascund? Nu este cale de intoarcere, nu!… e prea tarziu, acesta sa fie? Sa-mi fie sfarsitul?

Nu, sunt in stare de mai mult! am luat-o spre gradina zoologica cu gandul ca creaturile padurii nu ma vor urmari acolo. Suriprize! Surprize! gradina zoological nu mai era era doar un camp plin de morminte ascunse intr-o ceata sinisitra si densa, ce sa fac? Unde sa fug? Oh! Nu m-au prins ma trag inspre ele, creaturile padurii m-au ajuns…..Aaaaa!!!
M-am trezit… A fost doar un vis! Boom!... Oh! Cazusem din pat… bine ca a fost doar un vis, insa cine stie ce poate ascunde umbrele intunecate ale noptii... de acea e bine sa dormi noaptea si sa stai treaz in lumina soarelui la adapost de orice pericol.